Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w ZSO nr 2

Foto: UM Puławy,

17 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej porucznikowi rezerwy Zygmuntowi Stanisławowi Gawdzikowi, puławskiemu aptekarzowi wpisanemu na Puławską Listę Katyńską.

Uroczystość była połączona z obchodami rocznicy Zbrodni Katyńskiej i realizowanym już po raz dziesiąty wśród społeczności uczniowskiej projektem "Katyń... Ocalić od zapomnienia". Inicjatorką projektu jest Bożena Strzelecka, była dyrektor ZSO nr 2.

Władze miasta reprezentował Grzegorz Nowosadzki - Zastępca Prezydenta Miasta. Podczas wydarzenia odbył się apel szkolny z montażem poetycko-muzycznym w wykonaniu uczniów liceum oraz wykład historyka Zbigniewa Kiełba ,,Czy tylko guziki po nich pozostały…?”. Uczniowie mogli poznać tragiczne losy osób związanych z Puławami, które zostały zamordowane w obozach jenieckich na terenie Związku Radzieckiego. W spotkaniu wziął udział fundator tablicy Bartłomiej Mazur.

Dodaj galerie obrazów