Uroczystość patriotyczna pod krzyżem katyńskim

Grafika przedstawia dużą grupę ludzi na cmentarzu
Foto: UM Puławy, Grafika przedstawia dużą grupę ludzi na cmentarzu

19 kwietnia w Puławach odbyła się uroczystość ku pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

O 9.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się Msza święta w intencji ofiar. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli lasem na cmentarz przy ul. Piaskowej, gdzie złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Katyńskim i tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy z 2010 r. Wiązankę Prezydenta Miasta Puławy i Rady Miasta Puławy oraz znicz złożyli radni Bożena Krygier i Michał Śmich.

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku mija 86 lat od ludobójstwa dokonanego przez funkcjonariuszy NKWD. Wiosną 1940 roku na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR rozstrzelano blisko 22 tys. obywateli Polski, w tym prawie 15 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej, przetrzymywanych w obozach jenieckich w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku.

Dodaj galerie obrazów